Remonty na kolei. Honorowanie biletów rozszerzone

Warszawa

ZTMRozszerzyli wzajemne honorowanie biletów

W związku z remontami infrastruktury kolejowej ZTM i Koleje Mazowieckie rozszerzają wzajemne honorowanie biletów. Udogodnienia dla pasażerów będą obowiązywać do 11 października.

Od 1 września PKP PLK, zarządca infrastruktury kolejowej, prowadzi na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków prace związane z odbiorem nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W związku z utrudnieniami występującymi na linii pruszkowskiej, Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie rozszerzyły zakres wzajemnego honorowania biletów.

Na trasie Warszawa Wschodnia – Pruszków honorowane są wszystkie bilety KM w pociągach SKM oraz w autobusach komunikacji zastępczej ZS1 na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków oraz wszystkie bilety ZTM w pociągach KM wraz z uprawnieniami do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Warszawie.

Z udogodnień korzystać mogą też podróżni jadący na trasie Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8. (przez Warszawę Gdańską). W pociągach KM obsługujących linię KM9 (W-wa Zach. p. 8. – Działdowo, przez Warszawę Gdańską) honorowane są wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Warszawie oraz w pociągach SKM linii nr S9 wszystkie bilety KM oraz uprawnienia do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Warszawie.

Osoby, które korzystają z przejazdów Kolejami Mazowieckimi na podstawie biletów ZTM-u, mają obowiązek wsiąść do pociągu pierwszym wejściem, żeby skasować bilet u konduktora.

jb/