Najnowsze

Remonty i zmienione rozkłady jazdy. Roszady na torach od 1 września

Najnowsze

Koleje MazowieckieUtrudnienia w kursowaniu pociągów

Pasażerowie muszą przygotować się na spore zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Zaczną się już w niedzielę 1 września. Będą dotyczyć między między innymi kursów z Warszawy do Skierniewic, Łukowa i Łowicza.

Jak podają Koleje Mazowieckie, od 1 września do 19 października będą zmiany w rozkładzie pociągów.

"Zmiana jest związana z szeroko zakrojonymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na większości linii, po których kursują pociągi KM, m.in.: R1, R2, R3, R6, R7, R8, R9" - czytamy w komunikacie.

Zmiany w kursowaniu

Dla linii R1 Warszawa-Skierniewice: wciąż będą utrudnienia związane z pracami modernizacyjnymi, "ale nie będą już tak uciążliwe jak w okresie wakacyjnym" - informują kolejarze.

Zmiany będą wprowadzone we wczesnych godzinach porannych i wieczornych oraz w środku dnia w godzinach 9-14.

Linia R2 Warszawa-Łuków: prace będą prowadzone w obrębie stacji Warszawa Rembertów. Największe zmiany będą od 1 do 14 września. Część pociągów zostanie odwołana. A te, które rozpoczynają i kończą jazdę na stacji Warszawa Rembertów nie będą kursowały. Pozostałe będą miały zmieniony rozkład jazdy oraz wydłużony czas przejazdu na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów.

"Od 15 września sytuacja ulegnie poprawie i utrudnienia będą znacznie mniejsze" - zapewniają Koleje Mazowieckie.

Linia R3 Warszawa-Łowicz: tu nadal będzie trwała modernizacja i przebudowa stacji Łowicz Główny. Utrudnienia wystąpią od 28 września do 10 października na odcinku Sochaczew - Łowicz Główny. Będzie za to kursować zastępcza linia autobusowa.

Jak podają Koleje Mazowieckie, 11 października PKP Polskie Linie Kolejowe planują przywrócić ruch dwutorowy na odcinku Bednary - Łowicz Główny. Na tory powrócą pociągi KM, co będzie oznaczać zakończenie kursowania zastępczych autobusów.

Na Linii R6 Warszawa - Małkinia, będą wciąż prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail baltica Warszawa - Białystok.

Prace na torach, odwołane pociągi

Z kolei na trasie Sadowne Węgrowskie - Małkinia, ruch nadal będzie odbywać się po jednym torze, a część pociągów będzie odwołana. W to miejsce, będą kursować zastępcze autobusy.

Jak podają Koleje Mazowieckie, dodatkowo od 1 do 15, na odcinku Łochów - Małkinia, będą wymieniane podkłady torowe. Część pociągów jadących z Małkini i do Małkini, będzie miała skrócony kurs, ale w zamian zostaną uruchomione autobusy zastępcze.

Od 16 września, w dni robocze, będą uruchomione dodatkowe pociągi do Zielonki i z Zielonki. Nr 11223 Warszawa Zachodnia: odjazd 15:20 - Zielonka, przyjazd 15:55. Nr 99248/11218 Zielonka: odjazd 16:04 - Piaseczno, przyjazd 17:08.

Na linii nr R7 Warszawa - Dęblin nadal będzie trwać modernizacja stacji Otwock i prace modernizacyjne na odcinku Otwock - Pilawa. Nie zmieni się też obowiązująca organizacja ruchu i na tym odcinku będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 1 września PKP PLK rozpocznie kolejny etap modernizacji linii i dla ruchu będzie zamknięty odcinek Strzyżyna - Warka. Wtedy będą kursować zastępcze autobusy z Radomia do Warki.

Budowa stacji

Z kolei od 1 do 30 września, na linii R9 Warszawa - Działdowo, będą utrudnienia związane z budową stacji Warszawa - Powązki.

A na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia, ruch pociągów będzie się odbywać jednotorowo, a część pociągów będzie miała skrócony kurs. Oprócz tego, w godzinach porannych oraz wieczornych, będą kontynuowane prace, związane z utrzymaniem infrastruktury kolejowej, co będzie powodem częstych zmian w rozkładzie jazdy.

Natomiast na odcinku Nasielsk - Płońsk, dalej będą prowadzone prace utrzymaniowo-naprawcze, które potrwają do 28 września. Pociągi zostaną odwołane, ale zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Jak zapowiadają Koleje Mazowieckie, oznacza to również ograniczenia w kursowaniu pociągów, które są obsługiwane przez autobusy szynowe, na odcinku Nasielsk - Nowy Dwór Mazowiecki - Tłuszcz.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy tez o wykolejeniu się pociągu:

[object Object]
Akcja służb na torachLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

em/ran

Źródło zdjęcia głównego: Koleje Mazowieckie

Pozostałe wiadomości