Remontują linię kolejową. Pociagiem do Łodzi w 70 minut?


Kolejarze remontują linię kolejową na odcinku Warszawa - Skierniewice. Deklarują, że po modernizacji torów, pociągi będą mogły poruszać się z prędkością 160 km/h, co pozwoli dostać się ze stolicy do Łodzi nawet w 70 minut.

Remontowany jest niespełna 60-kilometrowy odcinek z Warszawy Zachodniej do Skierniewic. Jego modernizacja pochłonie ponad 1 mld zł.

Dotychczas zakończono już remont torów między Skierniewicami a Radziwiłłowem Mazowieckim oraz na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. W połowie tego roku rozpoczęły się prace na odcinku Żyrardów – Radziwiłłów Mazowiecki, a od połowy września prace na stacji Żyrardów.

Wymienią tory, wyremontują mosty

Na remontowanym odcinku zostaną wymienione tory. Powstanie także nowoczesny system zarządzania ruchem. Remont obejmuje też wszystkie mosty, wiadukty i przepusty.

Jak deklarują kolejarze, odnowione zostaną stacje i przystanki kolejowe, które zostaną wyposażone w wiaty, czytelny system informacji oraz będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Utrudnienia dla pasażerów

Na niektórych odcinkach pociągi muszą jeździć jednym torem, co wiąże się ze zmianami w rozkładach jazdy i opóźnieniami.

O problemach, które dotykają pasażerów pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w środę. Koleje Mazowieckie oskarżały PKP PLK o źle przygotowany remont.

Spółka PKP PLK zapewniła w środę, że zwiększy skład ekip technicznych, które są przez całą dobę gotowe do usuwania ewentualnych usterek. Dzięki zatrudnieniu nowych osób ma się także poprawić funkcjonowanie informacji pasażerskiej.

Zakończenie wszystkich prac na trasie Łódź - Warszawa planowane jest na 2015 rok.

pc/b

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK S.A.

Pozostałe wiadomości