Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Remont w PKiN. Wezmą się za stary basen

Warszawa

12 mln zł będzie kosztował remont basenu w Pałacu Kultury i Nauki. Stołeczny ratusz zapowiada, że będzie to kompleksowa przebudowa, która zamieni pływalnię w obiekt nowoczesny, o oryginalnych i unikalnych wnętrzach w stylu socrealistycznym.

To pierwsza kompleksowa przebudowa pływalni w Pałacu Kultury.

Powstaną dźwigi i platformy

Basen ma zostać dostosowany do współczesnych standardów i wymogów technicznych. Wymienione zostaną m.in. płytki, urządzenia służące uzdatnianiu wody, pompy i wentylacja.

Pływalnia zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością obiekt będzie wyposażony w dźwigi i platformy m.in. platformę spuszczającą do wody osoby mające problemy z poruszaniem.

Zastosowane zostaną rozwiązania ograniczające zużycie energii, polegające na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody.

12 mln zł na remont

Remont basenu ma potrwać do listopada przyszłego roku. Przedsięwzięcie jest w całoci finansowane z budżetu Warszawy, a koszt przebudowy to 12 mln zł.

Budowę Pałacu Kultury i Nauki ukończono 21 lipca 1955 r. Wieżowiec został wzniesiony jako Dar narodów radzieckich dla narodu polskiego. Jest najwyższym budynkiem w Polsce (237 m), ma 44 piętra. Od 2007 r. PKiN jest wpisany do rejestru zabytków.

Więcej archiwalnych zdjęć PKiN na stronie Narodowego Archiwum Cyfrowego.

PAP/wp/par