Remont w Jerozolimskich rozkręca się

Warszawa

fot

Remont w Alejach Jerozolimskich obejmuje coraz większą część chodników. Prace trwają już po dwóch stronach arterii, ale na razie na krótkim odcinku. Naprawiony ma być jednak chodnik od mostu aż po Dworzec Centralny.

Rozpoczęty w pierwszej połowie sierpnia remont utrudnia życie przechodniom, który muszą przeciskać się między między materiałami budowlanymi i wygrodzeniami po obu stronach Alej. Czasem maszyny zajmują część jezdni, więc z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy.

Na razie prace trwają na wysokości ronda de Gaulle'a i Smyka, ale robotnicy naprawią kawałek po kawałku cały chodnik od mostu Poniatowskiego po skrzyżowanie przy Dworcu Centralnym.

Będzie równo i estetycznie

Jednak już jesienią warszawiacy będą mieli do dyspozycji równy, nowy chodnik po obu stronach Al. Jerozolimskich na odcinku od Dworca Centralnego aż po most Poniatowskiego. Prace pochłoną cztery miliony złotych. Potrwają do października.

Przy okazji poprawi się wygląd miejsc parkingowych - zostanie na nich ułożona kostka, zdjęta przy okazji remontu Emilii Plater. Między parkingami, a chodnikiem będzie różnica poziomów, to ma zniechęcić kierowców do zabierania przestrzeni pieszym. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

mjc/mz