Remont Trasy AK: roszady na wiaduktach, zmiany na Wisłostradzie

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plSzykują się zmiany na wiaduktach

Drogowcy szykują serię zmian w związku z przebudową Trasy AK. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na Wisłostradzie, roszady na wiaduktach wzdłuż ulicy Mickiewicza i otwarcie łącznicy.

Te zmiany zaczną się od wtorku. Z powodu prac o godz. 10 planowane jest wyłączenie lewego pasa wschodniej jezdni (prowadzącej w stronę Łomianek) ul. Wybrzeże Gdyńskie na odcinku ok. 500 metrów przed Trasą AK. Taka organizacja będzie obowiązywała do godzin nocnych w czwartek.

Zmiany na wiaduktach

Z kolei w środę o godz. 22 otwarta ma być wyremontowana jezdnia wschodnia wiaduktu w ciągu ul. Mickiewicza. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasem w obu kierunkach na długości ok. 150m."Równocześnie zamknięta zostanie jezdnia zachodnia ul. Mickiewicza w celu kontynuowania remontu wiaduktu w ciągu ul. Mickiewicza. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do października 2015r." - podają drogowcy.

Kolejna zmiana zaplanowana na piątek 28 listopada. "Zaplanowane zostało otwarcie wyremontowanej łącznicy wjazdowej na węźle Wisłostrada w relacji Gdańsk-Poznań" - informuje GDDKiA.

Przebudowa Trasy AK

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK

Przebudowa Trasy AK ma potrwać do października 2015 r.

Najważniejsze prace to połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni, stworzenie ścieżek rowerowych, a także ciągów pieszych i rowerowych.

Tydzień temu zmieniła się organizacja ruchu na Trasie AK. Ruch na odcinku pomiędzy ul. Gdańską a Powązkowską został przełożony na wyremontowaną jezdnię północną.

Ruch na Trasie AK przełożony
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

lata/ran