Remont torowiska na Ochocie. Będą autobusy zastępcze i dwukierunkowy tramwaj

Warszawa

ZTMDwa tygodnie bez tramwajów na Grójeckiej

Przez dwa tygodnie mieszkańcy Ochoty będą musieli radzić sobie bez tramwajów na Grójeckiej i w al. Krakowskiej między placem Narutowicza a pętlami na Banacha i przy P+R al. Krakowska. Tramwajarze będą remontować fragment torowiska. Pasażerów na wyłączonym odcinku będzie wozić zastępcza linia autobusowa. Pojadą też dwukierunkowymi tramwajami.

Początek prac planowany jest przez Tramwaje Warszawskie na 8 sierpnia. Na czas trwania remontu, trasy linii 1, 7, 9, 15 i 25 zostaną skrócone do pętli na placu Narutowicza. Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 77. Pasażerowie wciąż będą mogli wrócić nocą znad Wisły tramwajem. Nocne kursy linii 77 będą realizowały tramwaje linii 9.

W czasie remontu pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z-9, która kursować będzie na trasie: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – P+R AL. KRAKOWSKA.

Pojadą dwukierunkowymi tramwajami

Pasażerowie z ulicy Grójeckiej i alei Krakowskiej będą mogli przesiąść się też do kursujących tam tramwajów linii 79. Będą ją obsługiwać składy dwukierunkowe.

Aby umożliwić jazdę w obu kierunkach, w weekend 8-9 sierpnia, za przystankiem Hala Banacha, przy pomniku Barykada Września, zostanie zamontowany tzw. rozjazd nakładkowy, po którym składy przejadą na sąsiedni tor. Do przejechania tego 100-metrowego odcinka tramwaje nie będą potrzebować podłączenia do trakcji. Będą miały bowiem wbudowane zasobniki energii.

Zmiany do 21 sierpnia

Linia 79 rozpocznie kursowanie w niedzielę 9 sierpnia, w godzinach 4.20 - 0.30. Tramwaje w szczycie będą kursować co 4-5 minut, a poza szczytem i w dni wolne od pracy - co 6 minut. W czasie remontu pasażerowie będą mogli skorzystać też z zastępczej linii autobusowej Z-9, która kursować będzie na trasie: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – P+R AL. KRAKOWSKA.

Inaczej autobusy

Podczas pierwszego etapu remontu autobusy jadące ulicą Banacha w kierunku Bitwy Warszawskiej 1920 roku nie będą mogły przejechać na wprost przez skrzyżowanie z Grójecką.

W związku z tym na trasy objazdowe zostaną skierowane linie 136, 172 i 186. Autobusy linii 136 w kierunku Młynowa i 186 w kierunku Nowodworów pojadą objazdem: Banacha – Grójecka – Kopińska – Białobrzeska – Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Autobusy 172 w kierunku CH Blue City pojadą trasą: Banacha – Grójecka – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego. - Taka organizacja komunikacji ma potrwać do 15 sierpnia - zapowiada Michała Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Z kolei remont ma zakończyć się 21 sierpnia.

Zmiany w kursowaniu tramwajów
ZTM
Objazdy autobusów podczas remontu torowiska
ZTM

jb/b