Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Remont pasa na Okęciu przesunięty

Warszawa

Lotnisko Chopina / facebook.comLotnisko Chopina będzie naprawiać pas

Na 22 kwietnia przesunięto rozpoczęcie remontu drogi startowej DS-3 na Lotnisku Chopina. - Powodem jest zła pogoda - podał rzecznik portu.

Pierwotnie remont miał ruszyć w nocy z 2 na 3 kwietnia.

– Ze względu na trudne warunki atmosferyczne termin rozpoczęcia remontu został przesunięty na 22.04 – przekazał redakcji Kontaktu24 rzecznik Przemysław Przybylski.

Prawie pół roku hałasu

Jak tłumaczą przedstawiciele portu, remont drogi startowej DS-3 jest potrzebny, bo ostatni raz poważne naprawy były przeprowadzane 30 lat temu.

Zakres robót jest szeroki. Zmieniona zostanie warstwa ścieralna nawierzchni pasa, a na progach wysłużony już beton zastąpi asfaltobeton. Powstaną też nowe drogi kołowania.

Niestety dla mieszkańców Ursusa i Ursynowa oznacza to pół roku hałasu. Na czas remontu ścieżki podejścia do lądowania oraz korytarze startowe przebiegać będą nad Ursynowem oraz Ursusem. Odetchną za to mieszkańcy Piaseczna, Włoch i Bemowa.

Czytaj więcej na ten temat.

Władze lotniska proszą o wyrozumiałość i zapewniają, że starają się zminimalizować uciążliwy hałas. Remont, według pierwotnego planu, miał zakończyć się we wrześniu.

bf/mz