Remont na Żołnierskiej: nad Zegrze tylko objazdem

Warszawa

| Newspixfot. tvnwarszawa.pl/Marcin Gula

Drogowcy rozpoczęli remont ul. Żołnierskiej od ulicy Strażackiej do granicy miasta. Słabe oznakowanie i dobra pogoda sprawiły, że wielu kierowców właśnie tą ulicą chciało dojechać nad Zalew Zegrzyński. Niestety, tuż za wiaduktem kolejowym tworzy się ogromny korek.

Nawet policjanci z komedy stołecznej na swojej stronie internetowej ostrzegają kierowców, by wybierając się na majówkę zaplanować podróż inną drogą. Również drogowcy nie popisali się z oznaczeniami. – Jadąc od Węzła Marsa, o remoncie informuje tablica już za wiaduktem. Wtedy jest za późno, by ominąć korek – relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Weekend remontów

Wymianę nawierzchni drogowcy rozpoczęli już w piątek wieczorem. Zakończenie prac przewidziane jest na świt 4 maja. Nowy asfalt ulica zyska na odcinku od Strażackiej do granic miasta. Proponowany objazd: ulica Chełmżyńska do Ząbek, następnie Piłsudskiego w Ząbkach - księdza Ignacego Skorupki w Ząbkach (droga 634) - na rondzie w lewo (droga 631).

To jednak nie koniec weekendowych remontów. Frezowanie Wybrzeża Helskiego na odcinku od Ratuszowej do ulicy Starzyńskiego, rozpocznie się 1 maja o 22:00 i potrwa do 4 maja. Przez ten czas kierowcy będą musieli korzystać z objazdu: Okrzei - Targowa - Jagiellońska - Rondo Starzyńskiego.

Zmiany dla pasażerów

W związku z remontem autobusy linii 444 zostaną skierowane na trasę objazdową, tylko w kierunku pętli na Dworcu Centralnym: ZOO - Ratuszowa - Wybrzeże Helskie - Wybrzeże Szczecińskie - most Świętokrzyski. Dalej pojadą normalą trasą.

Ponadto od 2 do 3 maja linia będzie kursowała według świątecznego rozkładu jazdy.

mjc