Remont na Lotnisku Chopina. Więcej samolotów nad Bemowem

Warszawa

materiały prasoweRemont na lotnisku Chopina

W sobotę w nocy zamknięta zostanie krótsza droga startowa dla samolotów na Lotnisku Chopina. Modernizacja pola kołowania ma potrwać prawie trzy miesiące i wpłynąć na zmniejszenie hałasu na Okęciu.

Zamknięcie pasa związane jest z budową tzw. drogi kołowania szybkiego zjazdu oraz poszerzeniem zjazdu z drogi startowej.

- Samoloty będą mogły bezpieczniej lądować i szybciej opuszczać drogę startową. Przełoży się to m.in. na zmniejszenie poziomu hałasu – wyjaśnia Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Samoloty nad Piasecznem

Wraz z zamknięciem drogi startowej zamknięte zostaną również korytarze powietrzne przebiegające nad Ursusem i Ursynowem. Cały ruch lotniczy odbywać się będzie w dwóch pozostałych korytarzach – nad Piasecznem oraz Włochami i Bemowem.

Modernizacja potrwać ma niecałe trzy miesiące. Jak zapewniają pracownicy lotniska, prace budowlane zostaną zakończone w ciągu 10 tygodni i na początku października ruch na Lotnisku Chopina ma wrócić do normy.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Od początku 2013 roku obsłużono tam ponad 10,6 mln pasażerów (o 11,4 proc. więcej niż w ciągu całego roku 2012).

ROZBUDOWA LOTNISKA CHOPINA:

lata//ec