Remont Łazienkowskiego przełożony

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plMost Łazienkowski będzie remontowany później

Zapowiadany przez drogowców na wakacje remont mostu Łazienkowkiego został odłożony, z kolei prace na moście Grota-Roweckiego ruszą prawdopodobnie dopiero jesienią. Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów powiedział PAP, że już wiosną zdecydowano, iż z braku pieniędzy nie odbędzie się remont mostu Łazienkowskiego. Początkowo zapowiadano, że prace na przeprawie będą trwały w lipcu i sierpniu.

Prace zaczną się najwcześniej w przyszłym roku. - Wcześniej nie udało nam się wykonać dylatacji mostu, ale pod koniec 2011 roku wyremontowaliśmy to, co było niezbędne. Teraz chcemy przeprowadzić remont całej przeprawy. Musimy jeszcze dostać na to pieniądze - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Z kolei zapowiadany na wakacje remont Grota-Roweckiego ruszy prawdopodobnie dopiero jesienią. Prace na tej przeprawie początkowo miały rozpocząć się po zakończeniu mistrzostw Euro 2012.

Remont Grota ruszy jesienią

Przebudowa Grota zakłada poszerzenie przeprawy i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej - dwa pasy ruchu będą przeznaczone dla ruchu ekspresowego, trzy kolejne dla ruchu lokalnego. Po jednej stronie mostu będzie ścieżka rowerowa, po drugiej chodnik. Przebudowane mają być także łącznice i wiadukty nad Trasą Toruńską. Most podczas remontu ma być przejezdny. Planowany termin oddania przeprawy po remocie to koniec 2014 roku - informuje GDDKiA. W wakacje będą poszerzane w mieście niektóre jezdnie, zostaną przebudowane wybrane wiadukty, odbędzie się także frezowanie jezdni i wymiana nawierzchni chodników.

Ulice do frezowania Trwa poszerzanie ul. Kasprowicza i Górczewskiej. Podczas wakacji mają rozpocząć się prace na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Wolumen, a także ul. Górczewskiej z ul. Lazurową. Do 15 sierpnia zwężona będzie ul. Czerniakowska na odcinku ul. Bartycka - ul. Gagarina w związku z robotami kanalizacyjnymi. W sierpniu przy stacji Ursus Północny będzie budowany przejazd pod torami kolejowymi - znacznie ograniczony zostanie ruch pociągów. Utrudnienia w ruchu związane z remontami wiaduktów na ul. Hynka zakończą się na początku października. Kunert powiedział, że nie wyznaczono jeszcze terminów frezowania ulic, ale będą to ul. Śródziemnomorska, Puławska na odcinku Rakowiecka-Dolna, ul. Armii Krajowej w Wesołej, ul. Wąwozowa na odcinku Al. KEN - Stryjeńskich, ul. Mokotowska na odcinku pl. Zbawiciela-Trasa Łazienkowska, Powstańców Śląskich na odcinku Górczewska-Połczyńska, ul. Błękitna. Remontowane będą chodniki na odcinkach ulic: Inżynierskiej, Wileńskiej, Domaniewskiej. W wakacje zostanie dokończona także budowa ścieżek rowerowych na ul. Marymonckiej na odcinku Al. Zjednoczenia - Dewajtis, na al. Armii Ludowej na odcinku al. Szucha - ul. Mokotowska. PAP/ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości