Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Remont Łazienkowskiego nie daje spać? "Mieszkańcy wzywali policję"

Najnowsze

UM WarszawaPrace na moście uciążliwe dla mieszkańców?

Mieszkańcy Powiśla skarżą się, że remont mostu Łazienkowskiego nie pozwala na odpoczynek - alarmuje radna Prawa i Sprawiedliwości, Agnieszka Soin. Napisała w tej sprawie do prezydent Warszawy. Domaga się informacji o zakłóceniach ciszy nocnej.

Prace przy odbudowie zniszczonego w pożarze mostu Łazienkowskiego na dobre rozpoczęły się pod koniec kwietnia.

- Mieszkańcy Powiśla poinformowali mnie, że prace remontowe odbywają się tam przez całą dobę, co zdecydowanie utrudnia normalne funkcjonowanie i nie pozwala na odpoczynek - napisała w swojej interpelacji do prezydent Warszawy radna PiS Agnieszka Soin.

Nie wiedzieli, że będzie hałas

Z jej relacji wynika, że mieszkańcy już dwa razy wzywali policję w tej sprawie.

- Interwencje nie odniosły jednak skutku, gdyż za każdym razem wykonawca okazywał pismo Zarządu Dróg Miejskich, upoważniające do wykonywania prac remontowych przez dwadzieścia cztery godziny na dobę - napisała Soin.

Radna twierdzi jednak, że mieszkańcy nie byli informowani przez miasto o takich niedogodnościach. Dlatego Soin zdecydowała się napisać interpelację w tej sprawie.

- Proszę o odpowiedź, czy informacja o pracach, wykonywanych również w trakcie ciszy nocnej, została przekazana mieszkańcom okolic sąsiadujących z remontowanym mostem? - pyta radna. Jeśli nie, domaga się przekazania tych informacji.

Wykonawca mostu zapowiadał prace 24 godziny na dobę - czytaj więcej.

Początek prac na moście Łazienkowskim
Początek prac na moście ŁazienkowskimTVN24

Zniszczony po pożarze

Remont mostu jest konieczny po jego pożarze w połowie lutego. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Władze Warszawy zdecydowały, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana konstrukcji.

Remont ma kosztować 104 mln złotych.

jb/lulu

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości