Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Remont Fortu Sokolnickiego opóźniony

Warszawa

| tvn24.pl, TOK FM, "DGP"fot

Otwarcie Fortu Sokolnickiego odbędzie się dopiero na wiosnę. Prace przy modernizacji miały się zakończyć jesienią, ale jak tłumaczą urzędnicy, opóźnienie to wynik mroźnej zimy i odkrycia pozostałości fortyfikacji nieujętych w dokumentach. W starych murach znadzie się pierwsze na Żoliborzu centrum kultruralno-rozrywkowe.

W Forcie Sokolnickiego praca wre. Efekty pracy są widoczne gołym okiem, ale według planów, remont carskiej fortecy powinien być już skończony już jesienią.

Zaskoczyły pogoda i znaleziska

Jarosław Kaczorowski, warszawski przewodnik nie ma wątpliwości, że takie miejsca przyciągają turystów, dlatego nie można zwlekać z remontem. - Warszawa, o czym mało kto pamięta, ma mnóstwo fortyfikacji, tylko ich zupełnie nie wykorzystuje w przeciwieństwie do Torunia czy Wrocławia - przekonuje Jarosław Kaczorowski.

Opóźnienie jest spowodowane mroźną zimą i odkryciem pozostałości fortyfikacji, które nie były ujęte w żadnych planach.

Termin przesunięty

- Termin realizacji zostaje przesunięty niewiele, bo na kolejny kwartal 2011 roku - wyjaśnia Julia Matuszewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Odnowienie Fortu Sokolnickiego będzie kosztowało blisko 16 milionów złotych.

Jacek Smarujpebe/ec