Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Remis w Poznaniu, radość w Warszawie. Legia jest mistrzem Polski!

Warszawa

Piłkarze Legii Warszawa po raz 10. w historii zostali mistrzami Polski. Wprawdzie z Ruchem Chorzów zagrają dopiero w niedzielę, ale dzień wcześniej wicelider Lech zremisował w Poznaniu z Pogonią Szczecin 0:0 i na dwie kolejki przed końcem traci siedem punktów.

Po 35 seriach gier poznaniacy zgromadzili 37 punktów. To oznacza, że już nie mają szans wyprzedzenia podopiecznych Henninga Berga (obecnie 44 pkt), którzy wygrali ostatnio osiem spotkań z rzędu, w tym wszystkie cztery w rundzie finałowej ekstraklasy.

"Udany sezon"

- Rozegraliśmy bardzo dobry sezon, nie licząc europejskich pucharów. Zdominowaliśmy ligę i zasłużenie obroniliśmy tytuł. Uważam, że w ciągu najbliższych trzech lat powinniśmy dostać się do Ligi Mistrzów. Jestem przekonany i nie mam wątpliwości, że w kolejnych latach będziemy dominować w polskiej lidze - powiedział legii.com Miroslav Radović.

- Mówiąc szczerze, spodziewałem się, iż Lech nie wygra z Pogonią. Można powiedzieć, że byłem przygotowany na zdobycie mistrzostwa Polski już dzisiaj - przyznał Radović, który w obecnym sezonie ekstraklasy zdobył najwięcej bramek dla Legii (13)

Z oficjalną koronacją Ekstraklasa SA wstrzyma się do ostatniej kolejki, kiedy na Łazienkowskiej Legia zmierzy się właśnie z Lechem. Ale świętowanie w Warszawie rozpocznie się już w niedzielę. Miasto i klub szykuję wielką fetę.

Po raz dziesiąty mistrzem Polski

Klub z Łazienkowskiej po raz dziesiąty został mistrzem Polski - poprzednio w 1955, 1956, 1969, 1970, 1994, 1995, 2002, 2006 i 2013 roku. Triumfował także w 1993 roku, ale tytuł został wówczas jej odebrany.

Po 35. kolejce znane są także rozstrzygnięcia na dole. Ekstraklasę opuszczają Widzew Łódź i Zagłębie Lubin.

Tak kibice świętowali w 2013 roku:

Kibice powitali autokar. Niektórzy świętowali topless
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Tak świętowali mistrzostwo piłkarze i kibice na Agrykoli
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Czerwono od rac przed kolumną Zygmunta
TVN24

PAP/aolsz/b