Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Policjanci czuli woń alkoholu, kierowca tłumaczył, że to "specyfik na przeziębienie"

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  PAP
  Shutterstock Sprawą zajmuje się policja

  Policjanci z Rembertowa zatrzymali kierującego toyotą, który miał 1,4 promila alkoholu w organizmie - poinformowała w poniedziałek Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej. Dodała, że 40-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że nie pił alkoholu, a jedynie zażywał specyfik na przeziębienie.

  Joanna Węgrzyniak przekazała, że patrolujący teren policjanci z komisariatu w Rembertowie w niedzielę około południa zauważyli toyotę, prowadzoną przez znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. - Funkcjonariusze podejrzewali, że może on mieć orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - powiedziała.

  "Wyczuli woń alkoholu"

  Gdy tylko podeszli do samochodu, w którym siedział 40-latek, od razu wyczuli od niego woń alkoholu.

  - Badanie wykazało 1,4 promila. 40-latek tłumaczył, że absolutnie nie pił żadnego alkoholu, a jedynie leczył się specyfikiem na przeziębienie, po który zresztą właśnie teraz jechał do apteki. Twierdził też, że ma gorączkę i na pewno jest przeziębiony - podała nadkom. Węgrzyniak.

  Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz kierowania do 2022 roku, a dodatkowo jest poszukiwany przez prokuraturę.

  - Policjanci przekazali samochód właścicielce, której z kolei wystawili mandat za udzielenie pojazdu osobie bez uprawnień. 40-latek odpowie za popełnione czyny przed sądem - poinformowała policjantka.

  Informowaliśmy też o akcji policji w związku z epidemią:

  Komunikat policji podawany jest przez megafon

  Komunikat policji na ulicach WarszawyTVN24
  wideo 2/4

  Autor:kz/ran

  Źródło: PAP

  Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock