Policjanci czuli woń alkoholu, kierowca tłumaczył, że to "specyfik na przeziębienie"

Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
Sprawą zajmuje się policja
Shutterstock Sprawą zajmuje się policja

Policjanci z Rembertowa zatrzymali kierującego toyotą, który miał 1,4 promila alkoholu w organizmie - poinformowała w poniedziałek Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej. Dodała, że 40-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że nie pił alkoholu, a jedynie zażywał specyfik na przeziębienie.

Joanna Węgrzyniak przekazała, że patrolujący teren policjanci z komisariatu w Rembertowie w niedzielę około południa zauważyli toyotę, prowadzoną przez znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. - Funkcjonariusze podejrzewali, że może on mieć orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - powiedziała.

"Wyczuli woń alkoholu"

Gdy tylko podeszli do samochodu, w którym siedział 40-latek, od razu wyczuli od niego woń alkoholu.

- Badanie wykazało 1,4 promila. 40-latek tłumaczył, że absolutnie nie pił żadnego alkoholu, a jedynie leczył się specyfikiem na przeziębienie, po który zresztą właśnie teraz jechał do apteki. Twierdził też, że ma gorączkę i na pewno jest przeziębiony - podała nadkom. Węgrzyniak.

Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz kierowania do 2022 roku, a dodatkowo jest poszukiwany przez prokuraturę.

- Policjanci przekazali samochód właścicielce, której z kolei wystawili mandat za udzielenie pojazdu osobie bez uprawnień. 40-latek odpowie za popełnione czyny przed sądem - poinformowała policjantka.

Informowaliśmy też o akcji policji w związku z epidemią:

Komunikat policji podawany jest przez megafon

Komunikat policji na ulicach Warszawy
Komunikat policji na ulicach WarszawyTVN24
wideo 2/4

Autor:kz/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości