Rembertów: cały zarząd odwołany. Burmistrzem Kacper Pietrusiński

Warszawa

TVN24Kacper Pietrusiński

Dotychczasowy wiceburmistrz dzielnicy Bielany, Kacper Pietrusiński został burmistrzem Rembertowa. Zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Kądeję. Wiceburmistrzami zostało dwóch radnych dzielnicy.

- Współpraca z zarządem już nie była taka sama jak na początku kadencji . Było wyraźnie widać odmienne wizje co do przyszłości dzielnicy – mówi nam jeden z radnych dzielnicy.

Jak dodaje, już jakiś czas temu drogi kilku radnych oraz burmistrz Agnieszki Kądei zaczęły się rozchodzić. Grupa radnych popierających burmistrz znacznie się uszczupliła.

Na początku stycznia z funkcji wiceburmistrza zrezygnował Robert Kuś (Forum Rembertowa). Radni poszli za ciosem i uznali, że jego rezygnacja to dobry moment, aby wymienić cały zarząd. Dlatego kluby radnych: SLD, PO i Wspólnota Samorządowa dla Rembertowa zwarły szyki i przygotowały wniosek o odwołanie Kądei.

Z Bielan na Rembertów

W środę na sesji rady dzielnicy odwołano dotychczasową burmistrz. Jej miejsce zajął Kacper Pietrusiński (PO), dotychczasowy wiceburmistrz Bielan. Zanim jednak go wybrano, radni przez kilkadziesiąt minut zadawali mu pytania. Interesowały ich pomysły Pietrusińskiego na poprawienie komunikacji w dzielnicy, rozbudowę bazy sportowej czy polepszenie sytuacji rembertowskiej oświaty.

Pietrusiński, to pierwszy w historii burmistrz spoza Rembertowa. Zawsze rządziła tutaj osoba związana z dzielnicą. Jego zastępcami zostali dwaj radni Mieczysław Golónka i Józef Melak (obaj z klubu Dla Rembertowa). Ponieważ w momencie wyboru byli radnymi musieli zrzec się mandatów.

Zmiany nie ominęły również prezydium rady dzielnicy. z funkcji przewodniczącego zrezygnował Michał Kaczyński (PO) oraz wiceprzewodnicząca Barbara Brutniak (Mieszkańcy). Miejsce Kaczyńskiego zajął radny Stanisław Magnucki (SLD).

Roszady w zarządach

To już kolejna w ostatnich miesiącach zmiana w zarządach dzielnic. W październiku ubiegłego roku ze stanowiska wiceburmistrza Woli odwołano Ryszarda Modzelewskiego. Jego miejsce zajęła Katarzyna Łęgiewicz (wtedy wiceburmistrz Pragi Północ). Z kolei za nią powołano Edytę Fedorowicz. W grudniu burmistrza Białołęki Jacka Kaznowskiego zastąpił Adam Grzegrzółka (wtedy wiceburmistrz Pragi Południe).

W przypadku Bielan na razie nie wiadomo, kto mógłby zastąpić Pietrusińskiego.

bf//ec