Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Rektor uczelni przeprasza za wybory Miss SGGW

Warszawa

- Z przykrością odnotowaliśmy fakt, że na portalu społecznościowym ukazały się niestosowne fotografie z poprzedzającej wybory sesji zdjęciowej. Wyrażając ubolewanie wobec zaistniałej sytuacji, władze SGGW przepraszają – napisał w czwartek w specjalnym oświadczeniu rektor uczelni.

W środę napisaliśmy o wyborach Miss SGGW 2013, na które zapraszał sam rektor Alojzy Szymański. Przed galą finałową organizatorzy opublikowali zdjęcia skąpo ubranych uczestniczek konkursu w szpilkach przeciągających się na łóżku lub przed kominkiem. Wzbudziło to sprzeciw części osób, które wezwały rektora do rezygnacji z organizowania imprezy, ponieważ gala miała być "seksistowska". W czwartek na oficjalnej stronie uczelni pojawiło się oświadczenie rektora.

Przyjęli wyjaśnienia studentów

- Po tegorocznych wyborach Miss SGGW z przykrością odnotowaliśmy fakt, że na portalu ukazały się niestosowne fotografie z poprzedzającej wybory sesji zdjęciowej. Władze Uczelni nie miały wiedzy o formule sesji zdjęciowej oraz publikacji zdjęć przez studentów. Tego typu zachowania nie znajdują akceptacji władz i społeczności SGGW i są uznane za naganne – napisał w specjalnym oświadczeniu rektor SGGW Alojzy Szymański.

Dodał również, że przyjmuje wyjaśnienie studentów, że organizując wybory miss działali w dobrej wierze i nie zamierzali nikogo skrzywdzić lub narazić na niemiłe komentarze.

Władze uczelni przepraszają

- Wyrażając ubolewanie wobec zaistniałej sytuacji, władze SGGW przepraszają Społeczność Akademicką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i wszystkie osoby, które zostały urażone postawą części naszych studentów oraz zobowiązują się do podjęcia działań, które zapobiegną takim incydentom w przyszłości – napisał Szymański i zauważył, że wiedza, intelekt i postawa moralna były i zawsze będą w SGGW najwyższymi wartościami.

CZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE REKTORA

lata/b