Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Rekordowy rok Lotniska Chopina. Przywitali pasażerkę numer 11 111 111

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plNa lotnisku padł rekord

Rekordowe 11 111 111 pasażerów zostało już obsłużonych na Lotnisku Chopina w 2015 roku. Nigdy wcześniej aż tyle osób nie skorzystało z usług warszawskiego portu w ciągu 12 miesięcy.

Jubileuszowym pasażerem okazała się Barbara Borkała, która przyleciała do Warszawy z Wiednia samolotem Embraer195 Polskich Linii Lotniczych LOT. Po wylądowaniu została powitana muzyczną paradą, deszczem z confetti i tortem.

- Nie spodziewałam się takiego powitania, ale bardzo mi miło. Lubię Lotnisko Chopina, bo jest eleganckie i przyjazne pasażerom. Myślę, że możemy być z niego dumni – powiedziała podczas odbierania prezentów.

Dostała bilet do Tokio

Lotnisko Chopina uhonorowało pasażerkę kartą "Dobry Start" uprawniającą do rocznego wstępu dla dwóch osób do salonów Executive Lounge, przekazano jej bilet lotniczy dla dwóch osób do wykorzystania na bezpośredni rejs do Tokio już w przyszłym roku.

- To dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii warszawskie lotnisko przekracza poziom 11 milionów obsłużonych pasażerów. Dołączamy tym samym do grona największych i najważniejszych portów lotniczych w Europie Środkowej – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

Pobiło rekord z 2013

Swój dotychczasowy najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2013 r., kiedy to obsłużonych zostało 10,6 mln pasażerów. Obecna przepustowość lotniska przekracza 26 mln pasażerów rocznie.

- Nowa strefa odpraw, z której już korzystają nasi pasażerowie, to dopiero początek. Już za kilka dni rozwiniemy skrzydła i otworzymy kilkanaście nowych połączeń, w tym od 13 stycznia połączenie dalekiego zasięgu do Tokio – powiedział Marcin Celejewski, p.o. prezes zarządu LOT.

kś/b