Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Rekordowy marzec Lotniska Chopina

Warszawa

D. Kłosiński / Lotnisko ChopinaRekordowy marzec

W ubiegłym miesiącu na Lotnisku Chopina obsłużyło ponad 770 tys. osób. - To najlepszy marzec w historii – chwalą się władze portu.

Liczba odprawionych pasażerów jest większa o 10,7 proc. więcej niż w marcu 2012 r. Przedstawiciele lotniska nie ukrywają, że na poprawę wyników miały wpływ kłopoty lotniska w Modlinie.

Tanie linie latają z Warszawy

W grudniu ubiegłego roku podwarszawski port nie przyjmuje dużych maszyn, bo pas startowy wymaga naprawy. Prace w Modlinie mają się zakończyć do końca maja. Na razie jednak dwaj popularni, tani przewoźnicy – Ryanair i Wizzair korzystają z lotniska Chopina.

"Ryanair obsłużył w marcu na Lotnisku Chopina ponad 102 tysiące pasażerów, Wizz Air – blisko 80 tysięcy" - czytamy stronie inernetowej stołecznego portu.

2,1 mln pasażerów

Od początku 2013 roku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 2,1 mln pasażerów, czyli o 11,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało 1,8 mln osób (+14,6 proc.), w ruchu krajowym 250 tys. (-6,4 proc.)

Liczba pasażerskich operacji lotniczych wzrosła w dwóch pierwszych miesiącach 2013 roku o 4,1 proc. i wyniosła łącznie 28,5 tys.

ran/b