Reklamy zamiast znaków. Jak dojechać na lotnisko?

Najnowsze

Marcin Gula, Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plNie ma znaków dla kierowców jak dojechać na lotnisko

Już w poniedziałek z lotniska w Modlinie odlecą pierwsi pasażerowie. Najpierw jednak muszą dotrzeć do portu lotniczego. Ci, którzy wybiorą podróż samochodem, mogą mieć z tym pewien problem, bo na trasach dojazdowych wciąż nie ma odpowiednich drogowskazów.

O tym problemie poinformował nas internauta. - Lotnisko gotowe? A widział ktoś na drodze jakiekolwiek drogowskazy? Jadąc 7-ką w stronę Gdańska brak. Nawet później po skręceniu z niej na Nowy Dwór też żadnych informacji - napisał paszpak.

Nasi reporterzy przejechali odcinek krajowej "7" od Warszawy do Lotniska Modlin. Faktycznie, znaków nie ma. – Są reklamy lotniska, ale znaków drogowych informujących, jak dojechać do portu lotniczego, nie ma - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl – Znak "terminal" znajduje się przy samym lotnisku. Wcześniej żadnego nie widziałem - dodaje.

"Nie ma, ale będą"

- Wiemy, że znaków nie ma, ale będą - uspokaja Magdalena Bojarska, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Portu Lotniczego Modlin. - Zostaną umieszczone w przeciągu dwóch-trzech dni. Będzie to około osiem dużych tablic ułatwiających dojazd do portu - dodaje.

Mimo tych zapewnień, nie potrafi wskazać konkretnych lokalizacji przyszłych znaków. – Na pewno zostaną umieszczone przy trasach od strony Warszawy, Gdańska, Płońska. Chcemy, żeby zostały ustawione przy skrzyżowaniach i skrętach - tłumaczy Bojarska.

Jak tam dojechać?

Z Warszawy do lotniska najłatwiej dojechać właśnie krajową "7". Należy kierować się na Wisłostradę w stronę Gdańska, Wybrzeżem Gdańskim, Gdyńskim i dalej ul. Pułkową. Potem przecinamy Łomianki i przejeżdżamy przez most nad Wisłą. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą gen. Thomee i skręcamy w prawo w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego. Po przejechaniu około kilometra skręcamy w lewo na lotnisko.

16 lipca pierwszy samolot Regularne rejsy z i do Modlina rozpoczną się 16 lipca. Wtedy ruszą pierwsze rejsy linii lotniczej Ryanair, a dwa dni później WizzAir.

Lotnisko w Modlinie będzie obsługiwać przez całą dobę przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe pomiędzy portami regionalnymi. Będą to głównie tanie linie lotnicze i loty czarterowe.

Budowa lotniska Modlin rozpoczęła się w październiku 2010 roku. Powstało ono w miejscu dawnego portu wojskowego.

su/b