Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Reklama gigant wróci? Znów stawiają rusztowanie

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Czy kiedykolwiek uda się pozbyć wielkiego reklamowego nośnika ze skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej? Na razie nic na to nie wskazuje. Po nakazie rozbiórki i zdemontowaniu rusztowania po dwóch tygodniach...rusztowanie znów rośnie.

- No budujemy. Podobno dogadali się z miastem – usłyszeliśmy w środę od jednego z pracowników stawiających rusztowanie. - Dogadali się? Nikomu nie zgłosili tej budowy. Rano zrobiliśmy kontrolę i inwestor ma już nakaz wstrzymania robót - denerwuje się Andrzej Kłosowski z powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego

"To nie my"

Działkę, która należy do Tadeusza Kossa ( zabraną dekretem Bieruta), podnajęła firma Prestige Board i ustawiła tam na rusztowaniu ogromny nośnik reklamowy. Ratusz dwa razy nakazywał rozbiórkę i po długich bojach dwa razy udało się ją wyegzekwować. Gdy po raz trzeci rusztowanie zaczęło rosnąć w górę, zapytaliśmy w Prestige Board, czemu nie stosują się do przepisów obowiązujących w mieście? – To rusztowanie to już nie nasza sprawa, teren wydzierżawiliśmy innej firmie i nie chcemy mieć już z tym nic wspólnego – usłyszeliśmy.

W poniedziałek nie udało nam się skontaktować z firmą BisPlettac, która zajmuje się stawianiem rusztowania.

mjc//ec

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl