Ratusz zgodził się na misterium na Służewcu

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot

Organizatorzy i publiczność mogą odetchnąć - największe widowisko pasyjne na świecie jednak odbędzie się na Służewcu.

Widowisko wystawiane od lat w Poznaniu ma po raz pierwszy odbyć się w Warszawie. Kilka dni temu okazało się jednak, że organizatorzy nie radzą sobie z formalnościami i wydarzenie jest zagrożone. Pisaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl.

Artur Piotrowski, reżyser i producent widowiska na 300 aktorów zapowiadał wtedy, że zdąży na czas. Przekonywał, że zamieszanie to efekt nieporozumienia - ratusz traktował misterium jako imprezę masową, podczas gdy on od lat organizuje ją jako zgromadzenie o charakterze religijnym. A te nie podlegają tak ostrym wymogom.

10 tysięcy widzów

W środę ratusz przystał na taką formę i zgodził się na to, by 16 kwietnia odbyły się: msza święta w kościele św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Rzymowskiego 35 (godz. 17:30), procesja z kościoła na parking główny Torów Wyścigów Konnych przy ul. Puławskiej 266 i samo widowisko.

Tak jak informowaliśmy wcześniej, "Misterium Męki Pańskiej" odbędzie się nie na samym torze, lecz na parkingu.

Według dokumentów widowisko obejrzy 10 tysięcy ludzi. Wcześniej organizator zapowiadał nawet pięćdziesięciotysięczną publiczność.

Dodatkowe składy tramwajów i metra

Tuż po zakończeniu widowiska pasyjnego na Służewcu, o godz. 21.30 zacznie kursować jednokierunkowa linia tramwajowa 44 na trasie: Wyścigi – Puławska – Woronicza. Jako przystanek "dla wysiadających" obowiązywać będzie przystanek Samochodowa. Tramwaj jeździł będzie do 23.00.

ZTM wypuści też dwa dodatkowe pociągi metra, które będą kursowały od 21.00. O częstotliwości kursów zdecyduje dyspozytor.

W godz. 17.00 – 23.00 zmieni się charakter zespołu przystanków "Wyścigi" z warunkowego na stały. Obowiązywać to będzie dla linii 136, 192, 709, 727, 739. Dla linii przyspieszonej 504 dodatkowo obowiązywać będzie jako stały przystanek Wyścigi 01.

roody