Ratusz zapyta o pomnik Internauci są przeciwko

Warszawa

| upload/tvn24/video/1610 MIRGOS ROZM WKD net.movfot. TVN Warszawa

9 na 10 internautów, którzy wzięli udział w sondzie tvnwarszawa.pl, opowiada się przeciwko budowie kolejnego pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

W naszej sondzie wzięło udział ponad cztery tysiące osób. Na pytanie "Czy pomnik pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej powinien stanąć w Śródmieściu?" zdecydowana większość – 89 procent – odpowiedziała "Nie, wystarczy ten na Powązkach". "Tak, to godne upamiętnienie" twierdzi 11 procent uczestników sondy.

Sondaż w maju

Sondaż w ramach Barometru Warszawskiego zostanie przeprowadzony na grupie ponad 1000 osób w maju. Będzie to jedno z wielu pytań i najprawdopodobniej będzie brzmiało: "Czy chcesz, aby w centrum stolicy znalazło się miejsce dla kolejnego po powązkowskim pomnika, który upamiętni ofiary katastrofy smoleńskiej?".

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że pieniądze nie będą problemem. Będzie nim raczej znalezienie odpowiedniego miejsca. - To nie będzie Krakowskie Przedmieście, w związku ze zdaniem konserwatora zabytków. Prawdopodobnie będziemy szukać w Śródmieściu tych miejsc, które mogą być stosowne dla pomnika - zastrzegła prezydent stolicy.

Jeśli decyzja o budowie zapadnie, o tym, jak będzie wyglądać pomnik, zadecydują wyniki konkursu międzynarodowego.

Wyniki sondażu mamy poznać w czerwcu.

bako/roody