Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Ratusz: tańsze bilety dla płacących podatki w stolicy

Najnowsze

Prezydent stolicy o Karcie Warszawskiej
TVN 24Prezydent stolicy o Karcie Warszawskiej

- Stołeczny ratusz chce wprowadzić Kartę Warszawiaka uprawniającą do tańszych biletów długookresowych komunikacji miejskiej osoby, które płacą w stolicy podatki – poinformował ratusz.

Płacący w Warszawie podatki mogliby kupić taniej bilety: 30-dniowy i 90-dniowy. Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała na swoim profilu na popularnym portalu społecznościowym, że projekt wkrótce trafi pod obrady Rady Warszawy.

- Dołożę wszelkich starań, żeby Rada Warszawy się na to zgodziła – zapewniała w "Kropce nad i" w TVN 24 prezydent stolicy.

Od 1 stycznia 2014

Zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała PAP, że za wcześnie, by mówić o wysokości zniżek, a także o kosztach wprowadzenia Karty Warszawiaka. - Chcielibyśmy, aby specjalne ceny biletów komunikacji miejskiej obowiązywały od 1 stycznia 2014 roku - dodała.

Kilkaset tysięcy osób mieszkających i pracujących w Warszawie nie płaci tutaj podatku. - Chcielibyśmy, aby Karta Warszawiaka ich do tego zachęciła - zaznaczyła Kłąb i przypomniała, że w Warszawie funkcjonują już zachęty do płacenia podatków, m.in. dodatkowe punkty przyznawane podczas przyjmowania dziecka do przedszkola lub żłobka.

Znaczna część budżetu

Kłąb podkreśliła, że wpływy z PIT stanowią znaczną część budżetu miasta. W budżecie na 2013 r. wpływ z PIT zaplanowano na 3,8 mld zł. Dochody zaplanowano na 12,98 mld zł, natomiast wydatki na 13,9 mld zł. (PAP) PAP/b

Pozostałe wiadomości