Ratusz szuka bosmana

Warszawa

Marcin Gula, tvnwarszawa.plBosman poszukiwany

Miasto ogłosiło konkurs na prowadzenie bosmanatu w porcie Czerniakowskim. Za administrowanie nadwiślańską przestrzenią przez pięć lat można zdobyć blisko pół miliona zł. Prace modernizacyjne portu zakończą się jeszcze w tym roku.

Zwycięska organizacja będzie opiekować się portem do końca listopada 2018 r. W ramach prowadzonej tam działalności będzie administrować tym terenem, udostępniać go zainteresowanym. Nowy gospodarz portu będzie prowadził działania edukacyjne i popularyzujące sporty wodne, organizował debaty, szkolenia i warsztaty związane z Wisłą. Jego zadaniem będzie również stworzenie strony internetowej portu oraz punktu informacyjnego.

Ocenią program

- Chcemy, by bosmanat w porcie Czerniakowskim stał się jednym z najważniejszych punktów inspirujących do działania nad Wisłą. Dlatego oprócz funkcji czysto administracyjnej, będziemy oceniać program działań na rzecz ożywienia tej przestrzeni i zachęcenia warszawiaków do korzystania z jej możliwości – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Za 5-letnie prowadzenie bosmanatu zwycięzca konkursu dostanie od ratusza 495 tysięcy złotych.

Oferty można składać do 17 marca w Centrum Komunikacji Społecznej przy ul. Senatorskiej 27.

Modernizacja portu

W ostatnich latach port Czerniakowski przeszedł kompleksowy remont. Pogłębiono dno, umocniana została skarpa, wybudowano betonowe pomosty, przy których wkrótce mają cumować łodzie, motorówki i kajaki. Do nabrzeży doprowadzono podłączenia do węzła wodno-kanalizacyjnego. Ogłoszono też przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

O modernizacji portu Czerniakowskiego opowiada Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły (wypowiedzi z listopada 2013 r.):

Mówi Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły
Marcin Gula, tvnwarszawa.pl
Co już zostało zrobione w porcie?
Marcin Gula, tvnwarszawa.pl

b