Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Ratusz pochwali się nowymi mercedesami

Najnowsze

MZAPrezentacja nowego mercedesa

Nie chodzi o samochody dla urzędników, tylko o autobusy, którymi jeździć będą warszawiacy. Na stołeczne ulice wyjedzie ich wkrótce 60.

O kontrakcie wiadomo od dawna, ale pierwszy z zamówionej partii mercedesów zostanie zaprezentowany na dziedzińcu ratusza w poniedziałek o godzinie 10.00.

- Wszystkie niskopodłogowe pojazdy przyjadą do stolicy do 20 grudnia - zapowiedział w najnowszym komunikacie Ratusz.

- Będą to mercedesy conecto, wyprodukowane w Turcji - informował już wcześniej w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Stawicki, rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych.

Wracają po 73 latach

Ostatnio autobusy marki Mercedes jeździły w barwach stołecznej komunikacji w latach 1937-39.

Te nowe będą w pełni niskopodłogowe, wyposażone w system elektronicznej informacji wewnętrznej i zewnętrznej, monitoring, głosowe zapowiedzi przystanków oraz klimatyzację śródziemnomorską, którą używa się np. we Włoszech czy Hiszpanii. Ma ona większą wydajność niż ta, używana w Europie Zachodniej.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: MZA