Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ratusz ostrzega przed upałami i uruchamia kurtyny wodne

Warszawa

R. Motyl /UMKurtyna wodna na pl. Zamkowym

Synoptycy zapowiadają upały nawet do 33 stopni C. Ratusz zapowiedział wystawienie kurtyn wodnych w 7 miejscach.

Synoptycy zapowiadają upały nawet do 33 stopni C. Ratusz zapowiedział wystawienie kurtyn wodnych w 7 miejscach.Kurtyny zostaną przez w piątek, w siedmiu miejscach:

Nowe czarne punkty nad wodą w Warszawie. "Dajmy się uratować"

Pl. Zamkowy;Krakowskie Przedmieście przy pomniku Kopernika; Pl. Trzech Krzyży przy pomniku Witosa;Pl. Konstytucji od strony Waryńskiego; Pl. Defilad w okolicy skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej;Ul. Floriańska przy bazylice;Na Płycie Desantu przy ul. Solec

- Będą uruchamiane codziennie od 10.00 do 18.00, czyli w godzinach największego upału - poinformowała Magdalena Łań z Urzędu Miasta.

Kurtyny wodne już od kilku sezonów uruchamiane są podczas upałów, w najbardziej ruchliwych miejscach miasta. Urządzenia wytwarzają wodną mgiełkę, w której każdy może się ochłodzić.

Wysokie temperatury

Ratusz apeluje o ostrożność nie narażanie się na zbytnie nasłonecznienie w związku z prognozowanym przez synoptyków wzrostem w najbliższych dniach w stolicy temperatury nawet do 33 stopni C.- Upały i odwodnienie organizmu mogą powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci - podkreśla urząd miasta.

Zobacz jak kiedyś warszawiacy szukali ochłody w mieście:

Upały w mieście
NAC/ TVN 24

Sprawdź pogodę na najbliższe dni na TVN METEO.

ło/r