Ratusz o kamienicy z go-go. "Sprawdzi ją konserwator zabytków"

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plRzecznik ratusza o sprawie klubu go-go

Stołeczny konserwator przyjrzy się kamienicy na Krakowskim Przedmieściu , w której działa budzący kontrowersje klub go-go – powiedział tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Władze miasta podkreślają, że biznes prowadzony jest w prywatnej kamienicy, która nie należy do miasta.

- Z drugiej strony szkoda, że tego typu działalność jest prowadzona w takim miejscu. Budzi bardzo niezdrowe emocje, bardzo duże kontrowersje - podkreśla Milczarczyk.

Ratusz zapowiada, że przyjrzy się tej sprawie - ale od innej strony.

- Tam był przeprowadzony remont. Ta kamienica, jak i cały obszar Krakowskiego Przedmieścia, jest objęta ochroną konserwatorską, dlatego stołeczny konserwator zabytków sprawdzi, czy rzeczywiście te prace były przeprowadzone, w jakim stopniu była ingerencja w ten budynek i wyda odpowiednie postanowienie – zapewnia Milczarczyk.

Duchowni i kombatanci na "nie"

Pytani przez nas mieszkańcy Warszawy są podzieleni w opiniach na temat lokalizacji klubu go-go w historycznym miejscu.

Obecnością klubu tak blisko kościoła św. Anny zniesmaczony jest proboszcz archikatedry warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd: - Jestem bardzo oburzony i zdumiony faktem, że taki klub powstał na Krakowskim Przedmieściu - ocenia.

Niezadowolenia z otwarcia klubu w tym miejscu nie kryją też kombatanci. "Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej stanowczo protestuje przeciwko uruchomieniu w budynku (...) położonym na reprezentacyjnym, zrewaloryzowanym ze środków społecznych trakcie królewskim, klubu erotycznego" – czytamy w uchwale prezydium, podpisanej w środę przez sekretarza Łucjana Sokołowskiego.

Właściciel erotycznego lokalu przysłał na Kontakt 24 oświadczenie. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Sieć tych lokali erotycznych posiada swoją filię również na wrocławskim rynku. O sprawie pisali dziennikarze TVN24 Wrocław. Pojawiały się głosy, że jest to upokarzające dla kobiet, ale większych protestów w sprawie lokalizacji nie było.

Komentarze o klubie:

Warszawiacy o klubie go go
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Kombatanci protestują
TVN24
Ksiądz Bartołd o klubie go-go
TVN24
Co można zrobić z klubem go-go?
TVN24

ran/mz