Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Ratusz nagrodził policjantów za Euro i skarby z Wisły

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.pl"Jestem dumna, że pracuję w policji"

Wydobycie skarbów z dna Wisły, negocjacje z niedoszłymi samobójcami, zabezpieczanie meczów Euro 2012 – to tylko niektóre zasługi stołecznych policjantów, za które wręczono im nagrody pieniężne.

- Warszawa jest miastem bardzo bezpiecznym. A pamiętajmy, że złodzieje czują się tu bardziej anonimowo. Stolica przyciąga patologie. Tu przyjeżdżają osoby bezrobotne, osoby bezdomne, osoby, które mają konflikt z prawem – powiedziała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i przypomniała, że w rankingu bezpiecznych miast wojewódzkich stolica jest tylko za Białymstokiem i Bydgoszczą.

To zasługa najlepszych stołecznych policjantów. Pięcioro z nich zostało dziś odznaczonych za wzorową postawę i wybitną służbę na rzecz Warszawy. Nagrody i dyplomy podpisane przez prezydent Warszawy wręczyła Ewa Gawor i Mirosław Schossler komendant stołecznej policji.

- Nagrody są podziękowaniem za służbę. Nagrodzeni policjanci budują poczucie bezpieczeństwa w Warszawie – powiedział Schossler i dodał, że policja nie może spocząć na laurach. - Chcemy być jeszcze bardziej aktywni na osiedlach, szczególnie teraz gdy szybciej zapada zmrok. Chcemy, aby poczucie bezpieczeństwa było jeszcze większe – dodał.

Nagrody odebrali:

Mirosław Schossler, komendant stołeczny policji.
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

Piotr Kłys, komendant komisariatu rzecznego, za koordynację działań oraz zaangażowanie i współpracę z organizatorami akcji wydobywania XVII-wiecznych zabytków z dna Wisły.

Podkom. Anna Chądzyńska-Wnęk, policjantka z zespołu do walki z przestępczością przeciwko mieniu Wydziału Kryminalnego KRP i sierżant Artur Wacławek, policjant zespołu I referatu patrolowo-interwencyjnego wydziału wywiadowczo-patrolowego dostali nagrody za skuteczność w ściganiu przestępców.

Z kolei asp. Maciej Kościesza, kierownik ogniwa IV wydziału patrolowo-interwencyjnego KRP za - wspólne z podległymi mu policjantami - zatrzymanie blisko 300 sprawców przestępstw i osób poszukiwanych oraz zabezpieczanie najbardziej niebezpiecznych zdarzeń, takich jak podłożenie ładunku wybuchowego, zabezpieczenie miejsca katastrof czy negocjacje z niedoszłymi samobójcami.

Komisarz Dariusz Kozicki z zespołu operacji policyjnych Wydziału Organizacji Służby KRP za zabezpieczanie 41 imprez masowych w tym meczów Euro 2012.

10 procent na nagrody

W 2012 r. warszawska policja otrzymała dofinansowanie od Miasta st. Warszawy w wysokości blisko 7,3 mln zł, z czego 700 tys. zł przeznaczono na nagrody dla wyróżniających się policjantów. Nagrody zostały wręczone w maju, lipcu i teraz w listopadzie. Odznaczono 490 policjantów.

Średnia nagroda to 1400 zł.

lata/roody

Ewa Gawor: "Jesteśmy tylko za Białymstokiem i Bydgoszczą"
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl