Ratusz: kibice Wisły odwołali marsz

Warszawa

Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

- Krakowski organizator odwołał zaplanowane na sobotę zgromadzenie – poinformował nas rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. Oznacza to, że w stolicy odbędzie się tylko jedna demonstracja – kibiców Legii Warszawa.

W sobotę miał odbyć się mecz o Superpuchar pomiędzy Wisłą Kraków i Legią Warszawa. Impreza została odwołana, ale kibice i tak postanowili spotkać się pod Stadionem Narodowym. Dwie duże demonstracje zapowiedzieli kibice Legii i Wisły. Tuż przed godz. 16 swoją demonstrację odwołali jednak kibice z Krakowa.

Będzie tylko Legia

- Przed chwilą organizator z Krakowa odwołał zaplanowane na godz. 17 zgromadzenie – poinformował redakcję tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Legia nie rezygnuje

Z protestu nie zrezygnowali kibice Legii, którzy przeszli spod stadionu przy ul. łazienkowskiej pod Stadion Narodowy. CZYTAJ WIĘCEJ.

Superpuchar odwołany

W środę prezes Ekstraklasy S.A. podał oficjalnie, że sobotni mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków został odwołany. - Po wysłuchaniu informacji policji, z bólem serca, mając na uwadze bezpieczeństwo kibiców, zdecydowałem o odwołaniu meczu o Superpuchar. To jedyna możliwa decyzja - powiedział Andrzej Rusko.

Sobotnie spotkanie miało być pierwszą sportową imprezą na Stadionie Narodowym, który 29 stycznia, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, został oficjalnie otwarty.

mjc/par