Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Ratusz dofinansuje prywatne żłobki

Warszawa

fot. TVN

Prezydent Warszawy ogłosiła konkurs, którego przedmiotem jest dofinansowanie 115 miejsc w żłobkach niepublicznych. Łącznie przeznaczono na ten cel kwotę 3,5 mln zł. Oferty można składać do 30 marca.

Dofinansowanie prywatnych żłobków to sposób na brak odpowiedniej liczby miejsc w tych publicznych. 115 miejsc dofinansowanych przez miasto będzie przeznaczonych dla dzieci z list rezerwowych w miejskich żłobkach i zarejestrowanych w elektronicznym systemie zapisów.

Opłaty za posiłki i pobyt dzieci w niepublicznym żłobku lub zwolnienie z nich będą takie same, jak w żłobkach zarządzanych przez ratusz.

Dofinansowanie na trzy lata

Będzie to trzyletnie dofinansowanie - od maja 2012 do 31 sierpnia 2014 roku. Jednym z warunków przystąpienia do konkursu jest wpisanie żłobka do rejestru prowadzonego przez miasto do końca marca 2012 roku.

Od jesieni 2011 roku ratusz zleca również organizację opieki w dwóch niepublicznych żłobkach na Białołęce. W latach 2011-2014 przeznaczono na ten cel ponad 3,2 mln zł.

bako