Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ratusz Arsenał: koniec tłoku, będą dodatkowe bramki

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plNa stacji Metro Ratusz Arsenał pojawią się nowe bramki

Ogromny tłok w godzinach szczytu przy wejściu na stację Ratusz Arsenał ma się wreszcie skończyć. Metro Warszawskie wybrało właśnie firmę, która wykona dodatkowe bramki, zwiększające przepustowość południowego wejścia do podziemnej kolejki.

Dodatkowe bramki to próba naprawy błędu sprzed lat. Pierwotnie peron podziemnej kolejki miał się znaleźć dokładnie pod pl. Bankowym. Takie rozwiązanie było wygodniejsze dla pasażerów (łatwiejsze przesiadki), ale wiązało się z zamknięciem placu na wiele miesięcy. Ówczesne władze pod wodzą Marcina Święcickiego zdecydowały, że stacja zostanie ulokowana za placem.

11 mln pasażerów rocznie

Było to jednak krótkowzroczne rozwiązanie. Najbardziej widać to w godzinach szczytu, gdy na wejście i wyjście z metra trzeba stać w kolejce przed bramkami biletowymi. Z wejścia od strony pl. Bankowego korzysta bowiem aż 78 procent wszystkich pasażerów.

5 nowych bramek

Teraz sytuacja może się nieco poprawić. Do 30 września wyłoniona w przetargu firma ma zainstalować pięć nowych bramek, które mają poprawić przepustowość. Inwestycja będzie kosztowała ponad 850 tys. zł.

mjc//ec