Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ratownicy wracają nad Jeziorko Czerniakowskie

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plZnowu otworzą kąpielisko przy jeziorku Czerniakowskim

Od soboty mieszkańcy Warszawy znowu będą mogli korzystać z kąpieliska nad jeziorkiem Czerniakowskim. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy ze stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Mokotowa, Jacek Dzierżanowski - w zeszłym roku, ze względu na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, kąpielisko w tym miejscu zostało zamkniętę.

W życie wszedł jednak nowy plan ochrony rezerwatu, w myśl którego można przygotować miejsce do kąpieli.

Dzielnica ogłaszała przetargi na jego operatora, które nie przyniosły rozstrzygnięcia. W końcu sama skierowała zapytanie ofertowe do Stołecznego WOPR i to właśnie ci ratownicy będa pilnować kąpieliska.

- Ratownicy będą pracować w godzinach od 9.00 do 19.00. Miejsce do kąpieli przy ul. Jeziornej 2 będzie funkcjonowało do dnia 2 września 2012 r. - informuje Dzierżanowski.

Stan wody sprawdził też sanepid, który stwierdził, że spełnia ona normy i jest odpowiednia do kąpieli.

Poniedziałkowa tragedia

Otwarcie kąpieliska to bardzo dobra informacja dla wielu mieszkańców. Pamiętać należy jednak o zachowaniu ostrożności. W poniedziałek po 18.00 doszło do tragedi. Utopił się szesnastoletni chłopiec.

Po tym wydarzeniu WOPR w Warszawie (to inna organizacja, niż Stołeczne WOPR, które będzie pilnować kąpieliska) oskarżyła urzędników z Mokotowa o to, że likwidując strzeżone kąpielisko, przycznili się do tragedii. Dzielnica odpowiedziała, że WOPR w Warszawie zajmował teren bezumownie, a porozumienia w tej sprawie nie udało się osiągnąć.

roody