Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Ratownicy przyjechali pomóc. Policja: kobieta sięgnęła po siekierę

Warszawa

kspKobieta usłyszała zarzuty

Ratownicy medyczni zostali wezwani do osoby potrzebującej pomocy. Jednak znajdująca się w mieszkaniu 45-latka nie pozwoliła im wejść do środka. Jak podaje policja, chwyciła za siekierę.

Do jednego z mieszkań w Górze Kalwarii wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Ktoś miał źle się poczuć.

Chwyciła za siekierę

"Na miejscu ratownicy zastali kobietę, która w niecenzuralnych słowach "powitała" ratowników. Gdy została jej zwrócona uwaga na niewłaściwe zachowanie oraz bezzasadne wezwanie, wywołało to jej dodatkowe wzburzenie. Kobieta sięgnęła po siekierę i zagroziła jej użyciem" - podaje policja.

Według relacji policjantów, załoga pogotowia obezwładniła kobietę, a wezwana na miejsce policja zatrzymała 45-latkę.

Grozi jej więzienie

"Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ona ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Zostały jej przedstawione dwa zarzuty karne, za znieważenie oraz za kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników medycznych" - informuje policja w Piasecznie.

45-latce grożą dwa lata więzienia.

"Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu" - przypomina w komunikacie policja.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o kradzieży luksusowego lamborghini:

"Samochód miał trafić z Cannes do Londynu"TVN24
wideo 2/4

kz/b