Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ranni kolarze, nastoletni kierowca stracił prawo jazdy

Warszawa

Straż pożarna w LegionowieSamochód wjechał w grupę rowerzystów

Policjanci z legionowskiej drogówki, którzy akurat byli w pobliżu, na miejsce dotarli po kilkudziesięciu sekundach. Natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i wezwali służby ratunkowe.

Na miejsce wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał najbardziej poszkodowanego 14-latka. Z kolei trzy dziewczynki zostały odwiezione do szpitali karetkami. W szpitalach wciąż pozostaje dwoje rannych, ale ich życie nie jest zagrożone.

19-latkowi, który prowadził opla, policjanci zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Zabezpieczyli też samochód. Do dalszych badań została pobrana krew kierowcy. Pomiar alkomatem wykazał, że nie był on jednak pod wpływem alkoholu.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy ofiara wypadku odniesie bardzo ciężkie obrażenia albo zginie, ta kara może wzrosnąć do ośmiu lat więzienia.

Zobacz relację TVN24 z miejsca wypadku w Kałuszynie:

Czterech rowerzystów potrąconych w Kałuszynie
TVN24

mś/r