Rajd laweciarza po trawniku. O mało nie zgubił ładunku

Warszawa

Kontakt 24Rozpędzona laweta na poboczu

Dwupasmówka, przejście dla pieszych i... pędząca pasem zieleni załadowana laweta. Pojazd wyłania się nagle z lewej strony i przecina przejście dla pieszych tuż przed twarzą zaskoczonego przechodnia. Takie nagranie ze stołecznych ulic przesłał na Kontakt 24 miki. To kolejny raz, kiedy na Kontakt 24 przesyłacie wideo z zaskakującą i niebezpieczną jazdą na drogach.

Jak widać na nagraniu z wideorejestratora, do niebezpiecznego zdarzenia na warszawskim Targówku doszło w sobotę ok. godz. 9:30. Reporter 24 jechał ulicą Kondratowicza. Gdy zaczął zwalniać przed przejściem dla pieszych, z jego lewej strony wyjechała rozpędzona laweta pomocy drogowej.

Laweta przemknęła tuż przed twarzą przechodnia

Samochód pędził pasem zieleni oddzielającym jezdnie. Na nim podskakiwał przewożony samochód. Laweta przemknęła tuż przed nosem pokonującego przejście dla pieszych mężczyzny. Na nagraniu widać, jak odwraca głowę za pojazdem, który w ciągu kilku sekund wraca na prawy pas jezdni po to, by na najbliższym skrzyżowaniu zdążyć przed zmianą świateł na czerwone.

Więcej na Kontakcie 24.

rydz/aw