Rafalala o pobiciu: Chciałam, żeby klęknął. Nie dostałam satysfakcji

Warszawa

TVN24Rafalala o spoliczkowaniu

- Słyszy się o napadach na gejów i lesbijki, w końcu ta druga strona dostała w twarz. Jest to symboliczny policzek - powiedziała Rafalala na antenie TVN24 w programie "Tak jest". - Chamstwo nie jest symbolem niczego - odpowiedział jej Jacek Żalek, poseł Polski Razem, komentując fakt, że znana warszawska transseksualistka uderzyła na ulicy mężczyznę.

W poniedziałek opublikowaliśmy nagranie, na którym widać, że Rafalala szarpie i bije mężczyznę na ulicy. Tłumaczyła, że została obrażona przez człowieka, od którego chciała wynająć mieszkanie i dlatego zareagowała agresywnie.

We wtorek była gościem programu "Tak jest", gdzie mówiła o swoim zachowaniu. Przyznała, że jest zadowolona, że uderzyła w twarz mężczyznę.

"Tysiące policzków"

- Kiedy on mnie tak obraził, klękłam psychicznie przed nim i czułam się jakbym dostała tysiące takich policzków. Te policzki są cały czas w mojej głowie, a on nie klęknął przede mną. Chciałam, żeby klęknął, więc nie dostałam do końca satysfakcji – mówiła Rafalala w studiu TVN24.

Gościem programu "Tak jest" był również poseł Polski Razem Jacek Żalek.

- Nie dopuśćmy do przekonania, że w Polsce są dwie strony barykady. Słyszę, że tutaj w twarz dostała – rozumiem – polska opinia publiczna. Chamstwo nie jest symbolem niczego, poza upadkiem obyczajowym – mówił Jacek Żalek.

Dodał, że nie ma podstaw do tego by sądzić, że ktoś kogoś sprowokował. – Jeżeli nawet odmówił wynajęcia, to - o ile wiem - przedstawiciele agencji często odmawiają wynajęcia mieszkań, gdy spodziewają się, że to mieszkanie będzie zdewastowane – powiedział poseł.

Policzek to nie pobicie?

Na końcu dyskusji zwrócił się do Rafalali – Mogę się dowiedzieć, co jest w dowodzie zapisane? Jakie dane? Jeżeli ktoś się chwali tym, że pobił człowieka, tym się szczyci – powiedział Żalek.

Rafalala przekonywała, że nie pobiła człowieka. - Policzek nie jest pobiciem. Nie ma śladów trwałych. Zaczerwienienie na twarzy nie jest pobiciem. O mało nie upadł? Być może miał za luźne klapki – powiedziała Rafalala.

W poniedziałek w rozmowie z tvnwarszawa.pl Rafalala mówiła, że osobom transseksualnym w Warszawie żyje się bardzo dobrze. Na co dzień częściej spotyka się z życzliwością, niż z agresją, jednak częste są doniesienia o agresji w stosunku do osób homoseksualnych i ze względu na tożsamość płciową.

Rafalala to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób trans w kraju. Przedstawia się jako artystka i scenarzystka. Swoich sił próbowała m.in. w Teatrze Polonia, prowadzonym przez Krystynę Jandę.

Nagranie Rafalala umieściła na swoim blogu
rafalala.bloog.pl

lata/ran