Rafał z Abstrachuje ostrzega przed trutką. "Barry już nas opuścił"

Warszawa

Facebook Kamil Masny, tvnwarszawa.plKiełbasa z trutką na Polu Mokotowskim

Rafał Masny, członek popularnej grupy Abstrachuje, ostrzega przed kiełbasą z trutką na Polu Mokotowskim i w Wawrze. Ofiarą śmiertelnej pułapki kilka dni temu miał paść jego pies.

Wpis na jego profilu w jednym z portali społecznościowych pojawił się w środę.

"Nie wierzyłem w takie akcje"

"Powiem wam nie wierzyłem, że takie akcje dzieją się naprawdę. Ktoś otruł Barrego trutką na szczury. Znajomy weterynarz powiedział, że jacyś ludzie rozrzucają na Wawrze i polach mokotowskich kiełbasy z trutką (normalnie pies nigdy by tego nie zjadł) i to nie pierwszy taki przypadek. Nie potrafię zrozumieć co może kierować taką osobą ale nie ma tu chyba czego rozumieć. Także ostrzegam, zakładajcie kagańce i patrzcie uważnie na pieseły bo Barry już nas opuścił" (wpis w oryginalnej pisowni - przyp.red.) - poinformował na portalu społecznościowym Rafał Masny z Abstrachuje.tv.

Policja: nie mamy zgłoszenia

Jak informuje Joanna Banaszewska rzeczniczka mokotowskiej komendy, w tej sprawie nikt nie zglosił się na policję.

- Temat nieustannie powraca i znika - komentuje Joanna Banaszewska. - Jeżeli będziemy mówić o tym jedynie w internecie czy w rozmowach towarzyskich, policja nie znajdzie sprawcy. Jeżeli ktokolwiek był świadkiem zdarzenia lub jego pies został poszkodowany, powinien zgłosić się na komendę - dodaje.

Teraz kiełbasa z trutką, kiedyś z gwoździami

O sprawie podrzucenia śmiertelnie groźnego pożywienia pisaliśmy w czerwcu 2015 roku. Zdjęcia, na których widać kilka kawałków mięsa, w które powtykano wędkarskie haczyki opublikowała wtedy fundacja Mikropsy. Kiełbasa miała zostać rozrzucona na skwerze między ulicą Modzelewskiego, al. Lotników i al. Wilanowską.

ZOBACZ MATERIAŁ TVN24 W SPRAWIE KIEŁBASY Z GWOŹDZIAMI:

Policja szuka sprawcy
TVN 24

kz/sk