Rafał Nadolny odebrał nominację

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Potwierdziły się informacje tvnwarszawa.pl o wybraniu nowego konserwatora zabytków - Rafał Nadolny otrzymał w poniedziałek powołanie z rąk Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego. Wyłoniony został na podstawie konkursu, choć nie jest to wymagane prawem.

O stanowisko ubiegało się siedmiu kandydatów. Na wniosek nowego konserwatora wojewoda powołał dziś również jego zastępcę – Antoniego Oleksickiego.

Obowiazki pełnił od kwietnia

Rafał Nadolny pełnił obowiązki Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków od 28 kwietnia br., po odwołaniu Barbary Jezierskiej. Wcześniej był kierownikiem Wydziału Dokumentacji i Rejestru Zabytków w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawnej ochrony dóbr kultury. W służbach konserwatorskich pracuje od 16 lat i specjalizuje się w ochronie zabytków nieruchomych. Uczestnik wielu konferencji naukowych, autor artykułów oraz publikacji dotyczących urbanistyki i architektury z przełomu XIX i XX wieku, a także historii miast-ogrodów. Interesuje się zabytkowymi dworami.

mjc/roody