Radzymińska, aleja Krakowska, Saska Kępa. Weekendowe utrudnienia

Warszawa

TVN24Weekendowe utrudnienia

Ograniczony dostęp do Saskiej Kępy z powodu imprezy żużlowej na Narodowym, zwężona Radzymińska z powodu remontu nawierzchni i jeden pas mniej w alei Krakowskiej na czas budowy kolektora – to weekendowe utrudnienia, na jakie powinni się przygotować kierowcy.

Na Pradze Południe utrudnienia zaczną się już popołudniu. Na Stadionie Narodowym odbędzie się impreza żużlowa 2017 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland. Jak informuje stołeczny ratusz, z tego powodu w godzinach 16 – 19 z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek i jednośladów, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński.

Zmiany dotyczyć będą także komunikacji miejskiej. Autobusy linii 117, 138 i 146 pojadą Saską.

Po zakończeniu imprezy policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu al. Zielenieckiej, mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Wtedy na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 i N72.

Utrudnienia na Saskiej Kępie
UM

Frezowanie na Targówku

Do poniedziałku 15 maja do godziny 4 rano zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia Radzymińskiej na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania z Bystrą. Tam drogowcy wymieniają nawierzchnię. Ruch odbywa się po jezdni wschodniej, na której jest po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum przejeżdżają na drugą jezdnię przez przewiązkę na granicy miasta, a na właściwą jezdnię wracają za skrzyżowaniem z Bystrą.

Remont na Radzymińskiej
UM

Wymiana kolektora na Ochocie i we Włochach

Dłużej, bo do połowy lipca, węziej będzie na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z 1 Sierpnia. Tam z powodu modernizacji kolektora ściekowego kierowcy mają do dyspozycji jeden pas mniej na jezdni w kierunku centrum.

Natomiast przy skrzyżowaniu al. Krakowskiej z 17 Stycznia do 17 maja wyłączony z ruchu jest lewy, skrajny pas (przy torowisku tramwajowym) jezdni prowadzącej w kierunku centrum. To efekt zaplanowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaplanowanej na ten rok modernizacji kolektora kanalizacyjnego pod al. Krakowską na odcinku od Rękodzielniczej do Włodarzewskiej.

- Największe utrudnienia będą powodowały prace przy komorach zlokalizowanych pod jezdnią prowadzącą w kierunku centrum. W okresie maj – sierpień kierowcy będą musieli liczyć się ze zwężeniem tej jezdni na odcinku pomiędzy ulicą 17 stycznia a Lechicką – podsumowuje stołeczny ratusz.

To kolejna żużlowa impreza na Stadionie Narodowym:

Żużel na Stadionie Narodowym
TVN24

skw/mś