Radość oczami mieszkańców. Stworzą subiektywną mapę

Warszawa

materiały organizatoraPowstanie mapa Radości

Ulubione parki, popularne sklepy, sentymentalne miejsca. Mieszkańcy Radości stworzą mapę swojej okolicy. Miejsca wskażą na spotkaniach. - Przyjdź, przekaż nam swoją opowieść i podziel się zdjęciami - zachęcają organizatorzy.

Pierwsze odbędzie się już w najbliższy piątek w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Planetowej. Drugie - 13 sierpnia w Domu parafialnym przy Kościele Matki Bożej Anielskiej na ul. Izerskiej, trzecie - 20 sierpnia w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy Tomaszowskiej. Godzina spotkania będzie ta sama - 18.00.

Mieszkańcy będą mogli opowiadać swoje historie związane z Radością. Wspomnienia złożą się na wyjątkową mapę-spacerownik, która zostanie opatrzona zdjęciami. Część powstanie na spacerze, który odbędzie się 13 września, część przyniosą sami mieszkańcy.

Tarchomin już ma mapę

Nie jest to pierwsza inicjatywa, w ramach której mieszkańcy tworzą subiektywną mapę okolicy. Wcześniej robili taką mieszkańcy Tarchomina. Nie ma na niej muzeów, teatrów, zabytków, zaznaczono za to place zabaw, bazarki, piekarnie czy fast foody. Łącznie znalazło się na niej prawie 70 punktów.

Nietypowy plan osiedla powstał na wiosnę, gdy po dzielnicy "krążyło" mobilne stoisko. Każdy z mieszkańców mógł do niego podejść i zgłosić się ze swoją propozycją.

ep/b