Radny z PiS został burmistrzem Pragi Północ

Warszawa

Facebook.comPaweł Lisiecki nowy burmistrz Pragi-Północ

Paweł Lisiecki, wieloletni radny Prawa i Sprawiedliwości, został wybrany nowym burmistrzem Pragi-Północ. Jego zastępcami będą Dariusz Wolfke i Dariusz Kacprzak, obaj związani z Praską Wspólnotą Samorządową.

O swoim wyborze sam Lisiecki poinformował na jednym z portali społecznościowych. "Zostałem dziś wybrany na stanowisko Burmistrza dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Dziękuje za zaufanie. Przed nami dużo pracy!" – napisał Lisiecki.

Nowy burmistrz został wybrany głosami koalicji PiS-PWS, która przez najbliższe cztery lata będzie rządzić w dzielnicy. W poprzedniej kadencji większość w radzie miał duet PO-SLD.

Radny z Pragi

Paweł Lisiecki od 12 lat był radnym dzielnicy Pragi-Północ. Uchodził za jednego z bardziej aktywnych i kompetentnych.

- W radzie wykazywał się bardzo dużą aktywnością. Składał wiele interpelacji i działał na rzecz Pragi. Był bardzo zaangażowany w pracę - mówi tvnwarszawa.pl Kamil Ciepieńko, radny Praskiej Wspólnoty Samorządowej.

W listopadzie Lisiecki po raz pierwszy został wybrany radnym Warszawy. Teraz będzie musiał zrzec się mandatu, by objąć stanowisko burmistrza.

Bez radnych PO

Podczas wyboru zarządu dzielnicy na sali obraz zabrakło radnych PO.

- Radnym Platformy zwyczajnie zabrakło klasy - ocenia surowo Ciepieńko. Z kolei radni PO twierdzą, że zbyt późno zostali poinformowani o sesji. - Dostałam wiadomość drogą mailową 1,5 godziny przed początkiem sesji. To zdecydowanie za późno - tłumaczy Elżbieta Kowalska-Kobus, radna PO.

jb/b