Radny miasta został wiceministrem spraw wewnętrznych

TVN Warszawa

MSWiABłażej Poboży wiceministrem

Radny stolicy Błażej Poboży został nowym wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji - poinformował w środę resort.

"Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akt powołania, podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył dziś (4 września) minister Mariusz Kamiński" - przekazał w komunikacie wydział prasowy MSWiA. Jak podał resort, Błażej Poboży jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Zajmuje się najnowszą historią polityczną Polski i Europy.

Od kilkunastu lat związany jest z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był dwukrotnie wyróżniany w konkursie na najlepszego wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego.

Wcześniej wiceburmistrz, teraz radny

Poboży jest też członkiem Rady Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Od czerwca 2016 do listopada 2018 roku był zastępcą burmistrza dzielnicy Bemowo odpowiedzialnym między innymi za promocję i komunikację społeczną oraz oświatę.

Od 2018 roku jest radnym stolicy - wiceprzewodniczącym i rzecznikiem klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Warszawy. W 2018 roku został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. "W MSWiA wiceminister Błażej Poboży będzie nadzorował Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej" - poinformowało MSWiA.

Błażej Poboży był też w sztabie wyborczym kandydata na fotel prezydenta stolicy Patryka Jakiego:

Prezentacja sztabu wyborczego Patryka JakiegoTVN24
wideo 2/3

PAP/ran/b