Radni zdecydowali: Na Muranowie będą parkomaty

tvn24.plStrefa płatnego parkowania powinna być większa?

W cieniu walki o prywatyzację SPEC-u miejscy radni zdecydowali w czwartek w nocy o poszerzeniu strefy płatnego parkowania. Parkomaty mają stanąć m.in. na Muranowie, Mirowie i Ochocie w okolicy ul. Wawelskiej najpóźniej do końca marca 2013 r.

To było drugie podejście radnych miasta do poszerzenia strefy. W czerwcu się nie udało z powodów formalnych, w czwartek samorządowcy decyzję podjęli.

Do marca 2013

Do granic obowiązującej strefy płatnego parkowania "włączyli" Muranów po stronie śródmiejskiej i wolskiej (Nowolipki według Miejskiego Systemu Informacji). Parkomaty pojawią się też na całym Mirowie, a także na Ochocie – na północ od ul. Wawelskiej.

Strefa zostanie poszerzona również o fragment Pragi Północ, a także "trójkąt" w okolicy ul. Parkowej. Decyzja radnych nie oznacza, że parkomaty staną z dnia na dzień. Przygotowanie strefy zajmie ok. półtora roku. Według uchwały, którą radni przyjęli strefa ma być poszerzona do końca marca 2013 r.

- Jest szansa, że będzie szybciej - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Jak mówi, dużo zależy od tempa prac przy poszerzaniu strefy.

Za 6 mln zł

Z kolei ZDM wyliczył, że zakup niezbędnych 290 parkomatów, ich montaż i stworzenie oznakowania to koszt ok. 6 mln zł. "Szacowane zwiększenie wpływów do budżetu z powiększonej strefy – około 5,5 mln rocznie" - pisał w uzasadnieniu projektu uchwały ratusz.

ran/ec

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości