Radni za skwerem Czartoryskich

Warszawa

Skwer w 2008 r

Czy skwer leżący przy ul. Senatorskiej należy się rodzinie Czartoryskich? Rada Śródmieścia uważa, że tak. Radni pozytywnie zaopiniowali projekt nadania skwerowi nazwy sławnego rodu. Po raz pierwszy sesję rady dzielnicy można oglądać bez wychodzenia z domu. We wtorek wystartowała internetowa transmisja obrad.

Na ponad 20 punktów, którymi zajmą się samorządowcy ten zapowiadał się najciekawiej. Śródmiejscy radni uważają, że skwerow leżący pomiędzy głównym ciągiem ul. Senatorskiej a ambasadą Belgii, powinien nosić nazwę Książąt Czartoryskich. Ostateczną decyzję podejmują radni miasta.

"Zasłużony dla Rzeczypospolitej"

"Skwer położony jest naprzeciwko Pałacu Błękitnego, który przez wiele lat był własnością rodziny Czartoryskich oraz spokrewnionych z nimi rodów Sieniawskich i Zamoyskich. W pałacu tym urodził się najwybitniejszy przedstawiciel tego zasłużonego dla Rzeczypospolitej i Warszawy rodu – książę Adam Czartoryski" - czytamy w projekcie uchwały.

Choć na codzień skwer nie robi najlepszego wrażenia, to przed trzema laty warszawiacy mogli oglądać jego inne oblicze. W 2008 r. pracownicy ambasady Belgii stworzyli na nim dywan kwiatowy.

"Na prośbę"

Sesję rady dzielnicy można śledzić oglądając transmisję on-line. - Na prośby radnych oraz mieszkańców obrady Rady Dzielnicy już od najbliższej sesji będzie można śledzić w internecie. Sesja będzie transmitowana on-line na stronie internetowej dzielnicy – mówi Urszula Majewska, rzecznik dzielnicy.

STRONA RADY ŚRÓDMIEŚCIA

ran//mz