Radni Warszawy: komunikaty w II linii metra kobiecym głosem

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plMetro

Rada Warszawy w przyjętym w czwartek stanowisku postuluje, by komunikaty w pociągach i na stacjach II linii metra wypowiadała kobieta. Komunikaty na trasie I linii od 1998 r. zapowiada lektor Ksawery Jasieński.

O pomyśle pisaliśmy pod koniec października. W uzasadnieniu do stanowiska przygotowanego przez klub SLD zaznaczono, że głos kobiecy w II linii metra ułatwi m.in. cudzoziemcom i osobom niewidomym rozróżnianie obu linii i orientację w topografii miasta.

"Bez radnych PiS"Radny SLD Sebastian Wierzbicki powiedział, że takie rozwiązanie symbolizowałoby równość praw kobiet i mężczyzn. Za przyjęciem stanowiska w tej sprawie głosowało 29 radnych, przeciwnych było sześciu, trzech wstrzymało się od głosu. - Radni PiS nie wzięli udziału w głosowaniu – poinformował tvnwarszawa.pl Wierzbicki. Budowany obecnie centralny odcinek II linii metra ma mieć 7 stacji: Zgodnie z harmonogramem budowa centralnego odcinka powinna zakończyć się w październiku 2013 r. Władze Warszawy i przedstawiciele Metra Warszawskiego zapowiadają, że pasażerowie pojadą pociągami II linii metra w 2014 r. Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka II linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł.

ZOBACZ MATERIAŁ FAKTÓW TVN NA TEMAT GŁOSU W METRZE:

Kobiecy głos w metrze?
Fakty TVN

PAP/ran//ec