Radni Twojego Ruchu ukarani za picie na Chmielnej. "Zarzuty nieprawdziwe"

Warszawa

tvnwarszawa.plSkwer przy Chmielnej

Radni z partii Janusza Palikota zostali skazani przez sąd za picie alkoholu przy ulicy Chmielnej - informuje "Gazeta Stołeczna". Dostali kary od 100 do 300 zł. Samorządowcy już wnieśli sprzeciw. - Będziemy dochodzić sprawiedliwości w sądzie – przekonuje jeden z nich w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Jak podaje gazeta, chodzi o wydarzenia z 18 kwietnia. Wtedy przy ulicy Chmielnej spotkali się Marcin Rzońca (radny Warszawy), a także Grzegorz Walkiewicz i Przemysław Zając (radni Śródmieścia).

Ukarani grzywną

Według straży miejskiej, mieli oni pić wódkę, która była rozlewana do kubeczków, a radny Rzońca miał do tego przeklinać. Funkcjonariusze chcieli ukarać radnych mandatami, ale ci odmówili.

Sprawa trafiła do sądu - Marcin Rzońca dostał 300-złotową grzywnę, Grzegorz Walkiewicz 200-złotową, a Przemysław Zając 100-złotową. Wyroki były wydane jednak w tzw. trybie nakazowym – na podstawie dokumentów wystawionych przez straż miejską.

Zając już wniósł sprzeciw.

- W wyniku tego wyrok utracił moc - mówi "GS" Agnieszka Domańska, rzecznik Sądu Okręgowego.

"Zarzuty nieprawdziwe"

Jak wyglądał przebieg tamtej sytuacji według radnych?

- Nie piłem alkoholu na ulicy, nie przeklinałem - mówił Rzońca "Stołecznej".

W rozmowie z tvnwarszawa.pl swoją wersję przedstawia Grzegorz Walkiewicz.

- Byliśmy wtedy w restauracji przy ulicy Chmielnej. Postanowiliśmy kupić też butelkę alkoholu dla naszego kolegi, do którego szliśmy na urodziny. Wyszliśmy z nią na ulicę Chmielną i zobaczyliśmy, że strażnicy miejscy chcą ukarać dwójkę młodych ludzi, którzy siedzieli na skwerku z połową piwa w butelce – relacjonuje Grzegorz Walkiewicz.

I dodaje, że prosili funkcjonariusz, by ci jedynie pouczyli tych młodych ludzi.

- Strażnicy się zdenerwowali i chcieli nas ukarać mandatem za picie alkoholu – dodaje Walkiewicz.

Potwierdza też, że mandatu nie przyjęli.

- Ja się od wyroku sądu odwołałem. Zarzuty kierowane pod naszym adresem są nieprawdziwe. Będziemy dochodzić sprawiedliwości w sądzie – przekonuje.

PRZYPOMNIJMY: RADNI TWOJEGO RUCHU SĄ ZA LIKWIDACJĄ STRAŻY MIEJSKIEJ:

TR chce likwidacji straży miejskiej
TVN24

ran/mz