Radni PO zbojkotowali sesję

Warszawa

| tvn24, fronda.plfot

- Gdzie jest platforma? Gdzie jest platforma – krzyczeli pracownicy SPEC i związkowcy zakładowej Solidarności, gdy przewodnicząca rady miasta poinformowała, że nadzwyczajna sesja rady się nie odbędzie z powodu braku kworum.

Potwierdziły się informacje, że radni PO zbojkotują zwołaną na poniedziałek nadzwyczajną sesję. Tuż przed wystąpieniem przewodniczącej, radny Jarosław Szostakowski poinformował, że nie ma najmniejszego powodu, by dyskutować o SPEC na nadzwyczajnej sesji, bo w czwartek odbędzie się zwyczajne posiedzenie.

"5 tysięcy to dużo"

– Każda sesja to wydatek 5 tys. zł. PiS uważa, że to mało, my że to dużo – tłumaczyła Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady. - Jeśli klub PiS w czwartek wystąpi o wprowadzenie punktów dotyczących SPEC, będą one uwzględnione w porządku. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi – deklaruje.

„Psucie demokracji"

Radni PiS są oburzeni. Dostało się też urzędującej prezydent miasta. – Na naszych oczach profesor prawa psuje demokrację - denerwował się Michał Serzycki, radny PiS.

Tymczasem przewodniczący klubu PiS Maciej Wąsik już zadeklarował, że klub będzie wnioskował o wprowadzenie do porządku czwartkowych obrad pubktów dotyczących m.in. ogłoszenia referendum w sprawie prywatyzacji SPEC.

Druga porażka

To już druga nieudana próba zwołania nadzwyczajnej sesji poświeconej prywatyzacji SPEC Poprzednio scenariusz wyglądał identycznie.

Zobacz reportaż Michała Tracza

SPECyficzne podejście fot
| NASA, space.com, TVN Meteo, TVN24, PAP

mjc/par/ec