Radni piszą w sprawie oderwanej elewacji. "Sprawdźcie inne budynki"

Warszawa

Robert Stolarczyk / Kontakt24Tak oderwała się elewacja

Grupa radnych z Ursynowa, zaniepokojona poniedziałkowym oderwaniem się elewacji z jednego z bloków przy Koncertowej, wystosowała interpelację w tej sprawie. Samorządowcy apelują do urzędników by baczniej kontrolowali stan techniczny innych budynków.

Pod interpelacją podpisało się sześcioro radnych klubu "Nasz Ursynów". A swoje pismo skierowali do burmistrza dzielnicy Roberta Kempy i powiatowego inspektora budowlanego, Andrzeja Kłosowskiego.

- Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców Ursynowa, zwracamy się z wnioskiem, aby zwrócił się Pan z prośbą do przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowych o to, aby dochowywano należytej staranności przy sprawdzaniu stanu technicznego budynków mieszkalnych i usługowych na terenie dzielnicy Ursynów – napisali radni.

"Rozważyć kontrolę"

Jak dodali, chodzi im głównie o ocenę techniczną stanu elewacji budynków i ich ocieplenia.- Zwracamy się o to, aby rozważono zrealizowanie kontroli w następstwie poniedziałkowego wydarzenia celem uniknięcie tego typu niebezpiecznych zdarzeń – zaapelowali radni.

W piśmie przypomnieli, że tylko szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że nikt nie został ranny w zdarzeniu. Elewacja spadła na popularny wśród mieszkańców chodnik. A sam budynek z którego się oderwała, znajduje się blisko przedszkola i gimnazjum.

Odpadła przez wiatr

Pierwszą informację o zerwaniu przez wiatr elewacji z bloku przy Koncertowej 7 dostaliśmy na Kontakt 24. Na miejscu była straż pożarna i policja. Spadająca elewacja nie zrobiła nikomu krzywdy, ale zniszczyła zaparkowane samochody.

Jak informowaliśmy spółdzielnia zobowiązała się zrekompensować straty. - Pracownicy spółdzielni zostali przez policjantów pouczeni o prawidłowym zabezpieczeniu ściany – mówiła Joanna Banaszewska z ursynowskiej policji.

Według mieszkańców elewacja odpadła już drugi raz
fot. tvnwarszawa.pl / film: TVN24

jb/sk