Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Radni nie chcą kasyn w hotelach

Najnowsze

fot. sxc.hu

Rada Warszawy negatywnie zaopiniowała wnioski o lokalizację trzech nowych kasyn w stolicy. To uniemożliwia firmom ubieganie się w Ministerstwie Finansów o koncesję na ich prowadzenie.

Kasyna miały powstać w hotelach Grand, Victoria i InterContinental. Wnioskami radni zajmowali się już w grudniu ubiegłego roku. Wtedy na sesję trafił tylko wniosek na lokalizację w InterContinentalu. Pozostałe dwa nie dotarły z gabinetu prezydent Warszawy do rady. Jak się okazało, opinie dotyczące hoteli Grand i Victoria ratusz dostał za późno i dlatego projekty nie miały szans trafić na sesję.

To nie uspokoiło radnych. Maciej Wąsik (PiS) , były wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego ustalił bowiem, że o lokalizację w hotelu przy Emilii Plater stara się nikomu nieznana spółka Casino Mirage. Jak się okazało, ma taki sam adres siedziby, jak firmy biznesmena branży rozrywkowej Zbigniewa Pawlińskiego, powiązanego z Ryszardem Sobiesiakiem, zamieszanym w tzw. aferę hazardową z 2009 roku (był minister sportu Mirosław Drzewiecki w czasie prac nad nowelizacją ustawy o zakładach i grach wzajemnych miał forsować zapisy, korzystne m.in. dla Sobiesieka).

Zbadają dokumentację

Dopiero w minioną środę do komisji bezpieczeństwa trafiły wszystkie trzy wnioski. Zaopiniowano je negatywnie. Podobnie jak na czwartkowej sesji Rady Warszawy. Uniemożliwia to firmom ubieganie się w Ministerstwie Finansów o koncesję na prowadzenie kasyn.

Ponadto sprawą zajmie się komisja rewizyjna, która zbada obieg dokumentacji związanej ze sprawą.

ec/bf/roody